Storytellers

Joanna WojtarowiczJoanna Wojtarowicz | Etnolog i spec. od edukacji międzykulturowej

Absolwentka antropologii kulturowej i zarządzania międzykulturowego, z bogatym doświadczeniem w pracy z migrantami / uchodźcami oraz w środowisku międzykulturowym.

Jest trenerem międzykulturowym w dziedzinie edukacji globalnej, zwłaszcza praw człowieka, komunikacji międzykulturowej i przeciwdziałania dyskryminacji. Prowadziła międzykulturowe warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem metod interaktywnych i interdyscyplinarnych.

Od ponad 10 lat pracuje jako kierownik i koordynator międzykulturowych projektów, zarówno w organizacjach pozarządowych jak i w instytucjach publicznych (również międzynarodowych).


dr Ewa Sowa-Behtanedr Ewa Sowa-Behtane | Spec. od związków mieszanych i kultury Algierii

Doktor nauk humanistycznych, naukowiec, nauczyciel akademicki, pedagog, profilaktyk społeczny, autorka wielu artykułów naukowych.

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Wielokulturowych. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zainteresowania naukowe to rodziny wielokulturowe, edukacja międzykulturowa, socjologia wartości, aksjologia, patologie społeczne oraz metody resocjalizacji. Autorka książek: „Rodziny wielokulturowe”, „Wartości członków subkultur młodzieżowych” i „Młodzież ponowoczesna”. Oraz redaktor naukowy monografii: „Relacje międzykulturowe”.

Prywatnie żona Algierczyka, mieszkanka Krakowa, pasjonatka podróży afrykańskich oraz fascynatka kultury Algierii.


Marta El Marakchidr Marta El Marakchi | Religioznawca i teolog, spec. od islamu i buddyzmu oraz kultury Maghrebu

Zawodowo – dr religioznawstwa i owładnięta pisaniem dziennikarka ogólnopolskich mediów (co czasami pozwala jej łączyć pasję pisania, fotografowania i podróżowania z pracą). Zaczynała przygodę z mediami od „Super Expressu”, następnie jako redaktorka działu „Zdrowie i nauka” w „Fakcie”, a na serwisach rozrywkowych Agory kończąc. Założycielka portalu kulturoznawczego MultiCultiClub.com

Prywatnie – wielbicielka wiatraków, czarodziejka tworząca w domu naturalne kosmetyki, poszukiwaczka stanów mistycznych. Nieuleczalnie chora na „sahariozę chroniczną”.

Blog poświęcony kulturze Maroka i o życiu pod jednym dachem z arabskim „terrorystą” prowadzi od 2011 roku (początkowo pod nazwą Dancing With Camels, obecnie – GR8 MOROCCO).


Aleksandra Wróbel-Murshidmgr Aleksandra Wróbel-Murshid | spec. od islamu, kultury i kuchni saudyjskiej, a także filipińskiej i indyjskiej

Psycholog, doktorantka Uniwersytetu Śląskiego, nauczycielka religii w Centrum Kultury Islamu.

Prywatnie żona Saudyjczyka, która najchętniej nie wychodziłaby z kuchni. Zafascynowana zdrowiem i jakością życia oraz dietetyką. Muzułmanka na rowerze.

Prowadzi fanpage na Facebooku: Polish Muslimah, Zdrowo, halal i bezglutenowo  oraz 100 lat w zdrowiu.


Natalia Rani JunikNatalia Rani Junik | Kulturoznawca, fotograf

Osoba bezgranicznie oddana sztuce. Absolwentka kulturoznawstwa. Fotografia i miłość do kultury arabskiej grają pierwsze skrzypce w jej życiu. To dzięki tym dziedzinom jest w stanie w jakikolwiek sposób egzystować. Poprzez „zatrzymywanie” ulotnych chwil na stopklatkach stara się wyrażać siebie.

Motywy oniryczne to jedna z najważniejszych części tworzących jej pasję – to właśnie dzięki snom powstało wiele fotografii. Zajmuje się tworzeniem teatru w fotografii.

Arabistyka to natomiast coś, dzięki czemu jej spojrzenie na rzeczywistość mieni się we wszelkich barwach. Prowadzi bloga fotograficznego – www.ranijunik.blogspot.co.uk

One Thought to “Storytellers”

  1. I absolutely love your blog.
    Very nice colors & theme.

Leave a Comment